PDA

Vollständige Version anzeigen : 'Buitenlandse banken profiteren ook van Amerikaans miljardenplan'


admin
22 september 2008, 00:18
zondag 21 september 2008

Het fonds dat de Amerikaanse regering wil oprichten om financiële instellingen van de ondergang te redden. De regering wil in twee jaar tijd mogelijk tot 700 miljard dollar in het fonds pompen.


http://www.elsevier.nl/upload/6f5ec16e-9f03-4fb3-8e11-37731d9a3506_0_henrypaulson.jpg

Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Henry Paulson (http://www.whitehouse.gov/government/paulson-bio.html) zondag in het Amerikaanse televisieprogramma 'This Week with George Stephanopolous' (http://abcnews.go.com/ThisWeek/story?id=5850225&page=1).
Het fonds (http://www.elsevier.nl/web/10204080/Nieuws/Economie/Regering-Bush-overweegt-staatsfonds-tegen-kredietcrisis.htm) moet 'besmette' hypotheekleningen van Amerikaanse financiële instellingen overneemt. Het plan ligt ter goedkeuring bij het Amerikaanse Congres.
Voordelen
Volgens Paulson kunnen ook buitenlandse banken hun 'besmette' waardepapieren inruilen bij het nog op te richten fonds. 'Als een bank activiteiten in de Verenigde Staten heeft en hier ook mensen in dienst heeft, heeft die net zo veel effect op de Amerikaanse bevolking als elke andere instelling.'
Paulson zei zondag in een ander tv-programma dat de Amerikaanse regering andere landen adviseert om hun financiële instellingen op een vergelijkbare manier te helpen als de Verenigde Staten van plan zijn. 'Ik geloof dat een aantal landen dat ook zullen doen,' voegde hij hieraan toe.
'Pijnlijk en duur'
De Amerikaanse minister verdedigde het noodplan als pijnlijk en duur, maar noodzakelijk om het financiële systeem te stabiliseren.
Paulson noemde het pijnlijk dat vooral de Amerikaanse belastingbetaler zal moeten betalen voor het plan. 'Dit is een vernederend moment voor de Verenigde Staten,' zei hij.
Macht
Paulson krijgt met het fonds een soort absolute macht. Hij krijgt honderden miljarden dollars tot zijn beschikking om 'giftige' hypotheekleningen die Amerikaanse bankinstellingen overbelasten over te nemen en eventueel weer van de hand te doen.
De staatsschuld mag in het plan groeien tot 11,3 biljoen dollar. De Amerikaanse president Bush (http://www.elsevier.nl/web/10143108/Nieuws/Buitenland/De-dodelijke-zekerheid-van-George-W.-Bush.htm) sprak zaterdag van een hoge prijs voor een groot probleem.

Lees ook het Elseviercommentaar Geen medelijden met Amerikaanse banken (http://www.elsevier.nl/web/show/id=690602/langid=43/contentid=203530) en lees alles over de kredietcrisis in het dossier (http://www.elsevier.nl/web/Dossiers/Kredietcrisis.htm)

admin
26 september 2008, 17:36
25 September 2008
Bush: Amerikaanse economie in gevaar

President Bush wil dat het Congres zijn reddingsplan voor de Amerikaanse economie snel goedkeurt. In een rede voor de televisie zei hij dat de economie van de VS in gevaar is.

Bush wil 700 miljard dollar besteden om slechte beleggingen over te nemen van financiële instellingen. Dat zou niet nadelig zijn voor de belastingbetaler; als de crisis voorbij is, worden de beleggingen verkocht. Een onafhankelijke toezichthouder moet de uitvoering van het plan in de gaten houden.

Om het reddingsplan te bespreken heeft Bush de presidentskandidaten McCain en Obama uitgenodigd op het Witte Huis.