PDA

Vollständige Version anzeigen : Stemmen in boerka mag niet in Québec


admin
24 maart 2007, 00:57
MONTREAL - Vrouwen die een boerka, nikab of andere gezichtsbedekkende kleding dragen, mogen niet stemmen bij de parlementsverkiezingen in Québec maandag. Dit heeft de voorzitter van de kiescommissie van de Canadese provincie vrijdag besloten.
Zijn stap volgt op berichten in de media waarin erop werd gewezen dat in Québec ook gesluierde mensen mogen stemmen van wie het stembureau de identiteit niet kan vaststellen. Dit had tot boze reacties geleid. Daarop ging de kiescommissie vrezen dat ook blanke Canadezen gemaskerd zouden verschijnen in de stembureaus.

mozabel
24 maart 2007, 08:56
De motivatie van de voorzitter is vals met zijn argument om boerkas te verbieden tijdens het stemmen. De fundamentalisten in Canada hebben zowiezo met toestemming een staat binnen een staat gecrieëerd. En met toestemming bedoel ik, het onvermogen van de regering om perk en paal te stellen aan het extremisme, gelijk als in Nederland.