PDA

Vollständige Version anzeigen : Laat Barack Hussein Obama nu al zijn ware gezicht zien?


Johnnie
20 februari 2009, 08:22
http://contradicere1.files.wordpress.com/2009/02/fairness_doctrine.jpg

Tijdens de aanloop naar de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten was er in de door links gedomineerde media nagenoeg geen kritisch woord te vinden over Presidentskandidaat Barack Hussein Obama. Nu dat Barack Hussein Obama een poosje aan de macht is komen de kritieken langzaam los. Met name rechtse en conservatieve radiostations spelen daarbij een belangrijke rol.


Dat de plannen en *veranderingen* van Barack Hussein Obama niet allemaal zaligmakend zullen zijn is een open deur. Barack Hussein Obama heeft diverse plannen moeten aanpassen en de koers is op diverse punten al danig gewijzigd. Idealen verhouden zich gewoontegetrouw slecht tot de wispelturige realiteit. De simpelheid van Barack Husseins plannen, zoals hij deze etaleerde tijdens zijn campagne blijken in praktijk juist heel complex te zijn.


Het economische stimuleringsplan van Barack Hussein Obama, van maarliefst 825 miljard dollar stuit op veel kritiek. Het is dat de Democrates in beide huizen, het Senaat en Huis van Afgevaardigden de absolute meerderheid hebben anders was het plan zeker verworpen geworden. Geen enkele Republican stemde voor het stimuleringsplan. Elf Democrats stemde met de Republicans mee tegen het plan.


Het staat vast dat het stimuleringsplan een enorme hypotheek legt op de nazaten van de Amerikanen . Veel Amerikanen voelen daar niets voor. Bovendien zijn veel Amerikanen van mening dat er onvoldoende ruimte in het budget van 825 miljard dollar is ingeruimd voor lastenverlichtingen in ondermeer de vorm van belastingverlagingen en er geen maatregelen in zijn opgenomen die de huisvestingsproblematiek aanpakt. Daarnaast is men van mening dat een dergelijke grote kapitaalinjectie in de tanende economie de prijscorrigerende werking van een crisis in de weg zou kunnen staan. Mede daardoor staat het zeker niet vast dat de kapitale injectie ook maar iets zal uithalen en het beoogde effect zal sorteren.


Tenminste een belofte kan Barack Hussein Obama niet waarmaken. Hij stelde de partijen te verenigen en achter zijn beleidsplannen te zullen opstellen. In het geval van ondermeer zijn stimuleringsplan blijkt het tegendeel waar te zijn. Hij verlies zelfs terrein binnen de eigen gelederen. Constante polls wijzen uit dat steeds meer Democrats reserveringen krijgen bij de plannen van Barack Hussein Obama. Een recente opiniepoll wees uit dat nog maar 37% van de Amerikanen vertrouwen hebben in diens economische plannen. Een ongekend dieptepunt na zijn eclatante overwinning slechts enige maanden daarvoor.


Reden voor Barack Hussein Obama om de Republicans en afvallige partijgenoten kleingeestigheid en een gebrek aan patriotisme te verwijten. En dat is tegen het zere been van veel Amerikanen.


Om deze nachtmerrie ten beste te keren hebben veel presidentsgetrouwe Democrats de gedachten opgevat om critici de mond te snoeren. In de linkse volksmond heet dit *het vergroten van de consensus*. Dit zou men ondermeer willen doen door de zogenaamde *Fairness Doctrine* nieuw leven in te blazen. Het is een stuk vermaledijde wetgeving die opiniemakers, die bijvoorbeeld kritiek uiten op het overheidsbeleid of controversiële onderwerpen zoals abortus of het homohuwelijk via radio en televisie bespreken en uitzenden verplicht stelt om voorstanders van bijvoorbeeld het overheidsbeleid of voorstanders van abortus of het homohuwelijk aan het woord te laten.


Veel mensen zien hierin een poging van de Democrats om de oppositie de mond te snoeren. Barack Hussein Obama zelf heeft het voortouw genomen door de aards conservatieve Talkshowhost Rush Limbaugh aan te vallen in de media met de woorden ‘Je kunt niet naar deze man luisteren en verwachten dat er iets verandert in dit land’. Limbaugh moet dus zwijgen of hij moet tenminste verplicht airtime bieden aan mensen die het hartgrondig met hem oneens zijn waardoor zijn boodschap afgezwakt dreigt te worden of men verzand in oeverloze heen en weer discussies.


De zogenaamde *Fairness Doctrine* werd onder president Reagan afgeschaft. Het had in de jaren en diverse periodes dat deze van kracht was er slechts toe mogen leiden dat er nietszeggende radio en televisie werd uitgezonden. Aan het innemen van stevige standpunten deed men nauwelijks omdat dit ertoe kon leiden dat de netwerken airtime moesten afstaan aan oppositionele geluiden. Deed men dit niet of onvoldoende volgens de toezichthouder dan bestond de mogelijkheid dat men hoge boetes kreeg opgelegd van de overheid, of de licentie werd ingetrokken wat ertoe kon leiden dat het radio of televisiestation moest worden gesloten.


Na afschaffing van deze *Fairness Doctrine* ontstond er een veelheid aan initiatieven en nam vooral het aantal Talkradio stations enorm toe. Eindelijk was er weer een fatsoenlijk tegengeluid te horen. Reagan was duidelijk niet bang voor kritiek. Met name de middenband (AM) mocht zich verheugen in een flinke toename van rechtse en conservatieve talkshows. Ook een redelijk zeldzaam uitgesproken conservatief televisiestation Fox bleek niet te stuiten te zijn. Fox streeft met regelmaat de kijkcijfers van behoudende en uitgesproken linkse concurrenten voorbij.


Dit alles is een doorn in het oog van de linkse media in Amerika die er een *arm and a leg* voor over zouden hebben om haar tanende dominantie te herstellen. Meer nog is het een enorme ergernis voor de Democrats en Barack Hussein Obama. Vandaar dat zij gezamenlijke pogingen ondernemen om de *Fairness Doctrine*, die meer dan eens als volkomen ondemocratisch en onconstitutioneel werd beoordeeld door het hoge gerechtshof in ere te herstellen.


Een mens kan zich afvragen hoe democratisch Barack Hussein en de Democrats werkelijk zijn als men dit soort dictatoriale maatregelen wenst te herintroduceren. Het moge duidelijk zijn dat Barack Hussein Obama zijn streven naar consensus en het verenigen van de partijen heeft laten varen en nu de frontale aanval verkiest. Hij stelde geen belang en zin te hebben in vermoeiende discussies over zijn beleidsplannen en voornemens. Een zeer onwijs plan.


Niet alleen zal hij daarmee veel krediet verspelen onder het Amerikaanse volk en de Republicans bij volgende initiatieven automatisch tegen zich in het harnas jagen, maar hij trapt daarmee ook tegen het voornaamste heilige huis zoals deze is vastgelegd in de door veel Amerikanen aanbeden constitutie. Namelijk de vrijheid van spreken tegen iedere prijs ook al is de boodschap in hun ogen nog zou weerzinwekkend. Barack Hussein Obama vergeet dat polarisatie een van de voornaamste ingrediënten is van een succesvolle democratie.


Veel Amerikanen zullen zich afvragen of het door hen gestelde welhaast blinde vertrouwen in Barack Hussein Obama niet misplaatst was. Of men niet teveel signalen dat hij van de ultra-linkse kunnen is moedwillig genegeerd heeft. Laat Barack Hussein Obama nu zijn ware gezicht zien? Hoe dan ook staat de blogsfeer vol van het feit dat de Democrats onder leiding van Barack Hussein Obama de vrijheid van expressie aan banden wil leggen.


Niet eens de onbevattelijk grote omvang van zijn stimuleringsplan doet veel Amerikanen twijfelen aan de integriteit van hun president, maar juist de wijze waarop hij dit plan er met veel geweld doorheen wil drukken doet hen achter de oren krabben. Barack Hussein Obama is instaat gebleken om veel traditioneel rechtse stemmers en zwevende kiezers voor zich te winnen. Het zou een onherstelbare grote miscalculatie zijn om te denken dat hij deze stemmers nu niet meer nodig heeft nu hij aan de macht is. Vooralsnog lijkt het erop dat Barack Hussein Obama deze houding aanneemt door de Amerikanen te ontnemen wat hen het dierbaarst is. Vrijheid boven alles.

http://contradicere1.wordpress.com/2009/02/15/laat-barack-hussein-obama-nu-al-zijn-ware-gezicht-zien/

jpmante
20 februari 2009, 13:46
Tijdens de aanloop naar de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten was er in de door links gedomineerde media nagenoeg geen kritisch woord te vinden over Presidentskandidaat Barack Hussein Obama. Nu dat Barack Hussein Obama een poosje aan de macht is komen de kritieken langzaam los. Met name rechtse en conservatieve radiostations spelen daarbij een belangrijke rol.


Bedankt Walkie voor het plaatsen van dit artikel, ja Barry/Barack Soetoro/Obama heeft een een lijst opgesteld (http://www.oilforimmigration.org/facts/?p=1096)en is er op uit om ons, rechtse conservatieven, de mond te snoeren. Zelfs PlainsRadio Network (die internet based is en waar ook ene David Crockett mee doet aan een talkshow) komt in gevaar. De valse president (usurper) leid ook nog eens aan Narcissistic Personality Disorder waaraan o.a. ook Hiltler, Stalin en Mohammed ook last van hadden en dit met alle gevolgen van dien.

En het gaat verder, heeft iemand hier reeds over The Movement (http://www.oilforimmigration.org/facts/?p=816)gehoord een soort Federale Militia (Grondwettelijk kan dat helemaal niet daar er enkel provisies zijn voor een Militia of the Several States) die enkel trouw verschuldigt is aan de valse president. U mag mag het een Obama Jugend noemen. Nee de main sleeze media hebben het daar niet over maar ja dat deden ze in de jaren dertig ook niet.

Nogmaals bedankt voor het artikel, u bent een zeer wakker mensnlvlag isfl d+ <AMF

admin
21 februari 2009, 00:35
Sneller dan het licht: Populariteit Obama verdampt

WASHINGTON - De populariteit van de Amerikaanse president Barack Obama verdampt. Nog maar 67 procent van de Amerikanen is tevreden over het beleid van het eerste zwarte staatshoofd van de Verenigde Staten.

Dat blijkt uit een vrijdag gepresenteerde opiniepeiling. Begin februari sprak nog 76 procent zijn waardering uit. Een vierde van de ondervraagden vindt dat de Democraat Obama als president niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

Bij de ambtsaanvaarding van Obama op 20 januari waren de verwachtingen hooggespannen. Maar zijn eerste maand als president werden overschaduwd door aanhoudende economische tegenslag en partijpolitieke strubbelingen over de aanpak van de crisis

Johnnie
21 februari 2009, 08:31
de markt neemt wraak

http://www.hetvrijevolk.com/files/diversen3/obamaberlijn.jpg

Duns Ouray 19 februari 2009



Obama moet 's nacht wel wakker liggen van de dalende aandelenkoersen. Daarmee verdwijnt het geld sneller uit de economie dan zijn stimulus het er in terug pompt.

Sinds de verkiezing van Obama is de gezamelijke waarde van alle bedrijven genoteerd aan de New York Stock Exchange gedaald met maar liefst $ 4 triljoen. Dat is $ 4,000,000,000,000.00!.

Sinds het aantreden van Obama is die daling versneld. Er ging sinds 20 januari $ 1.7 triljoen verloren.

De markt heeft geen enkel vertrouwen in het linkse beleid van Obama. En daardoor zijn de Amerikanen meer geld kwijt geraakt dan Obama middels zijn stimulus terug pompt in de economie. Amerika komt terecht in een Ayn Rand spiraal (een neerwaartse spiiraal zoals door Rand beschreven in Atlas Shrugged).

http://www.hetvrijevolk.com/?pagina=7955

Nog nooit hebben zoveel Amerikanen op iemand gestemd waar ze zo weinig vanaf wisten.Ik kan er nog niet over uit.at your service

Johnnie
23 februari 2009, 18:37
Kladschrift: "Het communisme is terug van nooit echt weggeweest" (Vincent De Roeck)

In de Verenigde Staten is Obama's sterrenstatus al aan het tanen; en dat is maar goed ook als je het mij vraagt. Niet enkel werd zijn administratie de laatste weken al meer van illegale zaken beticht dan die van zijn voorganger gedurende de volle acht jaar, maar ook zijn beloften van 'hope' en 'change' bleken ijdel. Van de aangekondigde verandering kwam immers eigenlijk nog niets in huis. De oude recepten van de 'New Deal' werden van stal gehaald, ook al zijn economen het er doorgaans over eens dat de maatregelen van Franklin Delano Roosevelt contraproductief werkten en de recessie enkel maar in tijd verlengd hebben. Meer dan 2/3 van de Amerikanen heeft vandaag dan ook minder hoop in hun toekomst dan pakweg zes maanden geleden.

En ook van Obama's 'bi-partisanship' is helemaal niets terechtgekomen. Zijn semi-communistisch stimulusplan werd enkel door Democraten en enkele centristische Republikeinen in de senaat goedgekeurd en haalde maar nipt een meerderheid. Zijn leger van 2,8 miljoen dwangarbeiders kan misschien wel bruggen bouwen in oude vervallen industriële bekkens, maar bruggen bouwen tussen de bevolkingsgroepen en de partijen is er evenwel niet bij. Na de hype blijft enkel nog maar ontgoocheling over, en een eeuwigheid van vier lange jaren ligt nog in het verschiet om daarover na te denken.

Libertariërs hadden nooit een hoog petje op van de zwarte senator uit Illinois, maar na zijn waanzinnige voorstellen en plannen van de laatste weken is hij enkel nog maar in aanzien gedaald. Misschien had John McCain dezelfde koers gevaren, maar dat blijft koffiedik kijken. McCain had als senator natuurlijk wel een beduidend economisch liberaler palmares dan Obama. Maar ja, imago was voor de Amerikanen in november belangrijker dan degelijke politiek. Ron Paul, Bob Barr, Mitt Romney, John McCain, allemaal waren ze betere presidenten geweest dan Barack Hussein Obama, maar de linkse stedelingen in de VS hadden lak aan consistentie en gezond verstand. Zij kozen voor de verpakking en verdienen eigenlijk de heel-linkse politiek die ze vandaag op hun bord krijgen. En daar kan een Obama-imitator, hoe leuk en ludiek hij ook mag zijn, niets aan veranderen.

Maar gelukkig bestaat er in de VS nog een waar intellectueel debat dat tegengewicht kan bieden tegen de economische waandenkbeelden die door kranten als de "New York Times" of media als MSNBC in het rond gestrooid worden. Sheldon Richman van de immer consequente "Foundation for Economic Education" stelde het duidelijk in zijn laatste artikel: los van praktische economische oplossingen, moet het doel van politiek het verzekeren van vrijheid zijn. Professor Mario Rizzo van "New York University" maakte dan weer een internetfilmpje over de stompzinnigheid van de economische berichtgeving en de "Future of Freedom Foundation" pakte uit met een column tegen de compromiscultuur rond het stimulusplan. Bedrijven die verlegen zaten op privé-geld hebben hun doelstellingen gewoon gefalsifieerd om in aanmerking te komen voor de stimulusplan-fondsen. Het plan is dan ook gedoemd om te mislukken. Jammer dat de volgende generaties voor de kosten van deze nonsenspolitiek gaan kunnen opdraaien.

In Davos was het zelfs een notoir fascist als Vladimir Poetin die de ultra-liberaal kon komen uithangen. Zijn speech getuigde tenminste nog van geloof in de markt terwijl de Westerse traditioneel meer vrijemarktgeoriënteerde politici één voor één het kapitalisme afvielen en de wildste voorstellen lanceerden om de poten onder de eigen stoel af te zagen. Zelfs de Britse centrumkrant "The Times" waarschuwde Obama voor de gevolgen van de op til zijnde "welfare spendathlon". En ook een John Stossel van ABC wond er geen doekjes om: marktdiscipline is de sleutel voor economisch herstel en zeker geen welvaartsfnuikende overheidsinterventie in de economie.

Jammer genoeg is de communistische vlam ook terug naar België overgeslagen. Minister Vincent Van Quickenborne, nochtans ooit zelf een klassiek-liberaal, kwam met de idee aandraven om prijscontroles te gaan invoeren op het doorverkopen van concerttickets. Hoe diep kan iemand vallen? In ideologisch verraad werd hij vorige week enkel nog maar voorbijgestoken door professor Paul De Grauwe, die resoluut de kant kiest voor Keynesiaanse ingrepen om eerst de consumptie aan te zwengelen en zo de economie terug op het rechte pad te krijgen. De Grauwe snapt er niets van. Zowel in "Open Kaart" op Kanaal-Z als op een discussielunch vorige donderdag bij het "Itinera Insitituut" ontpopte hij zich als de Paul Krugman van Vlaanderen. De Grauwe verraadt alles waar hij ooit voor gestaan heeft en verdedigt tegenwoordig het laten ontsporen van de overheidsfinanciën, het uitkopen van slechte privé-investeringen op de kap van de belastingbetalers en het resoluut kiezen voor "deficit spending" als schijnoplossing. En dit terwijl hij maar al te goed weet dat enkel het ontlasten van spaarders soelaas kan bieden in deze crisis. Consumptie is niet noodzakelijk in een gezonde economie, investeringen en innovatie zijn dat wel, en net dat laatste wordt door consumptiestimulering moeilijker (zelfs onmogelijk?) gemaakt.

Afwijkende geluiden werden dan weer opgetekend door de Europese liberale jongeren (LYMEC) die hun geloof in de vrije markt en het globale kapitalisme nog maar eens benadrukten in een persbericht. Ook de "Wall Street Journal" en "Business Week" kozen de kant van de markteconomie tegen de socialistische staatsingerenties. Californië zou immers failliet zijn door overregulering en overbelasting, en ook de tsunami van giftige schulden in Europa zou veroorzaakt zijn door te rigide regulering. Daniel Hannan stelde op zijn blog dan weer de echte hamvraag: "Brengt deze recessie fascisme terug naar het hart van het Avondland?" Op exemplaire wijze zien we vandaag ook de enorme gelijkenissen tussen fascisme en communisme. Het collectivisme, het totalitarisme is terug van nooit echt weggeweest.

Het toonaangevende libertarische maandblad "The Freeman" pakte deze week ook weer uit met een aantal fundamentele reflecties over de samenleving, de staat en het individu, maar de relevantie daarvan wordt door velen in het aanschijn van de economische crisis onterecht in twijfel getrokken. Nicholas Eberstadt van het "American Enterprise Institute" maakte komaf met de idee-fixe van velen alsof overbevolking een probleem zou zijn. Danny Shahar verdedigde dan weer de vrijheid van onderwijs tegen leerplannen van de overheid in. Onmiddellijk werd hij daarin bijgetreden door Nathan Bouscher die op MeerVrijheid.nl een bevlogen pleidooi hield voor meer marktwerking en minder overheid in het onderwijs. De economieprofessoren Scott Kjar en Jason Robinson analyseerden dan weer de mythe van "gun control" aan de hand van economische paradigma's. Tuur Demeester van het "Murray Rothbard Institute" stond dan weer even stil bij Etienne de Boétie en diens kijk op vrijwillige slavernij.

http://inflandersfields.eu/2009/02/kladschrift-communisme-terug-van-nooit.html

Ps,staan heel wat links bij op bovenstaande url

King George
24 februari 2009, 07:54
Sneller dan het licht: Populariteit Obama verdampt

WASHINGTON - De populariteit van de Amerikaanse president Barack Obama verdampt. Nog maar 67 procent van de Amerikanen is tevreden over het beleid van het eerste zwarte staatshoofd van de Verenigde Staten.

Dat blijkt uit een vrijdag gepresenteerde opiniepeiling. Begin februari sprak nog 76 procent zijn waardering uit. Een vierde van de ondervraagden vindt dat de Democraat Obama als president niet aan de verwachtingen heeft voldaan.

Bij de ambtsaanvaarding van Obama op 20 januari waren de verwachtingen hooggespannen. Maar zijn eerste maand als president werden overschaduwd door aanhoudende economische tegenslag en partijpolitieke strubbelingen over de aanpak van de crisis

Er is hoop. Waarschijnlijk hebben we over twee jaar weer een normaal Huis en een normale Senaat. En in de rest van de Staten zal het anti-Washingtonse geluid ook alleen maar sterker worden.