Vollständige Version anzeigen : PvdA'ers declareren veel meer
Utrechtse bestuurders die lid zijn van de PvdA, declareerden in 2008 bijzonder veel in vergelijking met hun collega's. Burgemeester Wolfsen spant de kroon, gevolgd door wethouders Bosch, Den Besten en Spit, meldt het AD.
Wolfsen declareerde een "economische promotiereis" naar Shanghai, ter waarde van 5635 euro. Daarnaast kreeg hij 16.000 euro huisvestingskosten terug van de gemeente. Ook declareerde hij 269,50 dollar voor kaartjes voor de musical Mamma Mia! in New York City.
Ritje
Wethouder Bosch declareerde ruim 3.400 euro wegens taxikosten, waaronder een ritje naar Brussel van 371 euro. Daarnaast bezocht hij de vastgoedbeurs in Cannes (1.641 euro).
King George
5 juli 2009, 10:15
PvdA’ers meesters in declareren
Door INEKE INKLAAR EN WOUTER VAN WIJK
UTRECHT - Vier Utrechtse bestuurders, allen PvdA, declareren in 2008 opvallend veel in verhouding tot hun collega’s. Toppers zijn: burgemeester Wolfsen en de wethouders Bosch (stedelijke ontwikkeling), Den Besten (jeugd, onderwijs en welzijn) en Spit (toen: toerisme, economie en stadspromotie).
afbeelding vergroten Aleid Wolfsen.
Wolfsen komt hoog uit door een economische promotiereis naar Shanghai (5635 euro) waar hij een diner van 953 heeft betaald. Verder geeft de gemeente hem ruim 16.000 huisvestingskosten terug.
Enkele bonnetjes die hij inlevert, zijn opmerkelijk: zo declareert hij 269,50 dollar aan tickets voor de musical Mamma Mia! op Broadway.
Zijn vrouw Eefke heeft ze met haar creditcard betaald. Bij de verantwoording van deze kosten staat: huwelijkscadeau college.
Ook dient hij rekeningen in voor ‘kruimelbedragen’. Zo eet hij met minister Vogelaar (ook PvdA) rogvleugel en declareert 93,65 euro. En claimt hij een retourovertocht met de auto vanaf Texel (35 euro).
Zijn partijgenoot Bosch blinkt uit in taxikosten (ruim 3400 euro). Een forse kostenpost is bij hem het bezoek aan de vastgoedbeurs Mipim in Cannes: 1641 euro.
De PvdA’er is ‘broodjeskoning’. Elf keer voert hij lunches op, van 15,31 euro tot 46,14 euro.
Den Besten is ook een taxifan. Zij komt op een eindbedrag van ruim 3500 euro. Een taxirit naar Brussel voor 371 euro valt op.
Ook declareert deze moeder van kleintjes een bedrag van 104,23 euro aan kinderopvang.
Wethouder Spit zit ook hoog met haar onkosten, maar die worden hoofdzakelijk veroorzaakt door dienstreizen. Zo gaat zij met Wolfsen naar Shanghai (5635 euro) en vertrekt ze naar Turkije voor een economische missie (2506 euro).
Stadsbestuurders krijgen een vaste onkostenvergoeding per maand. De hoogte hangt samen met de grootte van een gemeente. Wolfsen krijgt ruim 700 euro per maand; de wethouders iets minder.
Daarvan moeten de bestuurders zaken betalen die nodig zijn om hun werk te kunnen doen. Belangrijkste posten daarbij zijn: representatie (de gemeente vertegenwoordigen), ontvangsten, lidmaatschappen, contributies (Wolfsen claimt 860 euro), abonnementen (Wolfsen: 1000 euro) en zakelijke giften.
Maakt een bestuurder per maand meer onkosten dan de toelage, dan mag hij die declareren. Mits hij kan aantonen dat de bonnetjes direct met zijn werk te maken hebben.
vBulletin® v3.6.8, Copyright ©2000-2012, Jelsoft Enterprises Ltd.