PDA

Vollständige Version anzeigen : UPDATE: Algemeen Overleg Taxi - Inbreng


admin
10 september 2009, 15:32
Algemeen Overleg Taxi - Inbreng

donderdag 10 september 2009 Hieronder de inbreng van Richard de Mos tijdens een algemeen overleg d.d. 9 september 2009 over Taxi's.
Voorzitter,

Een aantal weken geleden heb ik het genoegen mogen smaken om op uitnodiging van KNV Taxi, de taxiwereld, naast alle bestaande mediaberichten, beter te mogen leren kennen. Mijn bezoek aan taxibedrijf Van der Laan in Nieuwkoop en taxibedrijf Prestige in Nieuwegein hebben mij laten zien dat er nog heel wat ondernemersgeest in deze branche bestaat. Het laatst genoemde bedrijf had zoveel initiatieven, die een voorbeeld voor de branche kunnen zijn.

Een studententaxi, een convenant met een ROC uit de regio om zijn personeel te laten scholen, groeimogelijkheden voor zijn personeel en ga zo maar door. Het enige waar we het niet over eens waren was het feit of FC Utrecht of ADO nou een mooiere voetbalclub is. Ik houd het bij laatst genoemde.
De ontstane problemen in de taxibranche moeten in het juiste perspectief worden bezien. Met 90% van de branche gaat het erg goed. Dagelijks verloopt het contractvervoer in deze branche prima, wordt er prima zorg- en leerlingenvervoer geleverd en kiezen klanten de beltaxi waar zij tevreden over zijn.

Echter, die overige 10% van de branche, bestaande uit de aanlooptaxi waarvan het merendeel in Amsterdam gevestigd, bepaalt het gezicht van de branche. Daarover lezen wij de berichten in de pers. Vooral de vrije rijders, doen er alles aan de taximarkt naar de filistijnen te helpen.
Extreem hoge ritprijzen, het bedreigen van klanten, het weigeren van korte ritten, ach we kennen de ellendige verhalen. Ook niet echt bevorderlijk voor het toerisme in Nederland. Getuige ook de lage klassering die de Amsterdamse taxi inneemt in de ‘Global Travelers Guide’.
De door de staatssecretaris aangekondigde plannen aangaande groepsvorming, ruimere bevoegdheden voor gemeenten en de wijziging in de tariefsstructuur juicht de PVV toe, al zijn ze wel wat aan de late kant gekomen.
Bovendien mist de PVV wel een aantal zaken.

Er moet een nauwgezet contact tussen Justitie en de Inspectie van Verkeer en Waterstaat komen. Om een taxipas de krijgen hebben chauffeurs een VOG nodig. Echter nadat de taxipas, die een geldigheid van vijf jaar heeft, is afgegeven, is er geen controle meer op het gedrag van de chauffeur.
Een half jaar na afgifte van de taxipas kan een chauffeur een klant het ziekenhuis in slaan en vervolgens zit hij nog vierenhalf jaar achter het stuur omdat zijn taxipas niet wordt afgepakt.


Uit eigen onderzoek van het Ministerie van V&W blijkt dat 1 op de 4 chauffeurs in aanraking is geweest met Justitie en gezien de ernst van de door hen gepleegde delicten niet in een taxi horen. Het moet toch niet zo moeilijk zijn om na aanraking met Justitie een vlaggetje bij de Inspectie op rood te laten wapperen, zodat de taxipas van een chauffeur die zich misdragen heeft kan worden afgepakt? Hetzelfde moet gelden bij het verlies van het rijbewijs.
Raak je als taxichauffeur je taxipas kwijt door een geweldsincident, verbeur dan ook de auto van die taxichauffeur.

Zet ‘Mystery Guests’ in met de bevoegdheid om taxipassen in te trekken, zodat elke chauffeur weet de kans te lopen zo’n ‘Mystery Guests’ in zijn wagen te krijgen en dat je het als chauffeur wel uit je hoofd laat om te hoge prijzen te vragen, korte ritten te weigeren of om eens een behoorlijk stuk om te rijden.

Voorzitter,

Problemen aanpakken daar waar ze zijn. De PVV wil, met terugwerkende kracht tot 2000, de vrije rijders verplichten tot een verzwaarde opleiding waarbij de chauffeur wordt geleerd zich als een gentlemen te gedragen. Een goed Nederlands sprekende gentlemen welteverstaan, met een degelijke kennis van de straten en stad waar hij of zij rijdt.
Chauffeurs in loondienst kunnen een interne opleiding volgen bij de ondernemer, waarbij de zwaarte van de opleiding afhankelijk moet zijn van de functie van de chauffeur. De kwaliteit van zo’n interne opleiding dient gecontroleerd te worden door het Sociaal Fonds Taxi.

Als mijn bezoek aan de taxionderneming in Nieuwegein mij één ding geleerd heeft, dan is het wel dat je het vak van taxichauffeur met plezier moet willen uitoefenen. ‘Feeling hebben met wie je in je auto hebt’ zo citeer ik de directeur van Prestige.

Voorzitter,

Kan de staatssecretaris mij informeren hoeveel feeling chauffeurs hebben met hun klanten als zij onevenredig, denk aan leningen met lage rente, door de Sociale Dienst of de reclassering aan een taxivergunning zijn geholpen?
Om hoeveel mensen gaat het en is er na deze hulp nog controle op deze groep geweest?
Tenslotte heb ik nog wat losse vragen aan de staatssecretaris:


- Waarom gelden er voor de Tuk Tuk niet dezelfde eisen als voor taxi’s? Chauffeurspas / taximeter.
- Kan zij nagaan welke rol hotels spelen in de taximaffia en wat kan zij doen om dit te bestrijden?
- Een veel gehoorde klacht uit de taxibranche is die aangaande de rij-en rusttijdenwet, die nu gelijk is aan het lange afstandvervoer, wat een enorme administratieve lastendruk met zich meebrengt. Kan de staatssecretaris dat versoepelen?



Dank u voorzitter.

(javascript:history.go(-1))

King George
11 september 2009, 21:35
VOG omhelst alleen dat men in de afgelopen vijf jaar niet is veroordeeld voor een zedenmisdrijf. Niet alleen de geldigheid voor de komende vijf jaar, maar ook onderzoek naar de kerfstok is een wassen neus. De bedrijfscultuur in de taxisector is ernaar. Voer die eisen maar eens op, want dan kunnen eindelijk de taxichauffeurs zich verenigen en naar de werkgevers toe verder te gaan dan zich in de grond te laten trappen en eindelijk eens een keer terug te trappen. Met minder Taliban op de taxi een betere taxibranche. Antecedentenonderzoek welke gewoon kerfstok traceert en filtert werpt een hoop rotte appels uit de mand. Misschien minder, maar wel betere taxichauffeurs. Nette mensen voor nette mensen!

Om als beveiliger (En het justitieel antecedentenonderzoek naar werken in de particuliere beveiliging omhelst slechts enkel de laatste vijf jaar.) bijvoorbeeld de kernreactor van Petten te kunnen worden gestald, dien je niet alleen door die wassen neuzen justitiële antecedentenscreening heen te gaan, maar je wordt ook onderworpen aan een screening door de AIVD, MIVD en je wordt nog politiek gescreend.

Overbodig te zeggen dat ik die er in de periode 2004-2007 heb gewerkt, natuurlijk al deze screens met vlag en wimpel heb doorstaan, want ik heb niks op mijn kerfstok wat mij in de moeilijkheden kan brengen.:D En ik ben nog steeds niet te vervolgen op grond van de wetsartikelen 272 en 273. Want niets wat ik hier opstel, verraadt onze nucleaire geheimen.

http://i27.tinypic.com/nz0nlh.jpg


En voor de nucleaire veiligheid waak ik nog steeds over ons land!at your service

Zo verwerp ik het voorstel van Martijn van Dam (PvdA), z.v. minderwaardig mens Marcel van Dam, om eenzijdig afstand te doen van onze nucleaire voorraad in Volkel. Oude kernwapens opruimen voor een wereld met minder kernwapens? Prima! Maar dan gewoon "opmaken" door ze op die tikkende tijdbom Iran af te werpen. Dat is pas streven naar een wereld met minder kernwapens! Het mes snijdt aan twee kanten. Want we zijn beter af met voorkomen dat Iran ooit met de vingers bij de nucleaire knoppen kan komen!!!

Martijntje gelooft dat als wij afstand doen van onze kernwapens Iran er misschien geen nieuwe bijmaakt... Wat zei Achmedinejad ookal weer? De Holocaust heeft nooit bestaan? Het Westen kan kiezen tussen onderwerping aan de Islam of de dood?

Martijntje, slaap zacht... Gelukkig voor jou: FvdV waakt waar de naïeve dwazen slapen... Zelfs voor jou, ookal ben je het niet waard. Want je bent nog geen knip voor de neus waard, zelfs geen ene euro van ons belastinggeld!

FvdV
29 september 2009, 12:49
VAO Taxi's - Motie

dinsdag 29 september 2009

Motie ingediend tijdens het voortgezet algemeen overleg Taxi's (AO d.d. 9 september 2009).

MOTIE VAN HET LID DE MOS

De Kamer,

gehoord de beraadslaging,

constaterende dat de problemen in de taxibranche, onder andere het berekenen van extreem hoge ritprijzen, het bedreigen van klanten door chauffeurs en het weigeren van korte ritten zich vrijwel alleen voordoen bij de vrije rijders van aanlooptaxi’s,

overwegende dat een taxichauffeur die weet dat hij/zij op elk willekeurig moment gecontroleerd kan worden op zijn/haar gedrag en zijn/haar taxipas bij overtreding ingenomen kan worden, het wel uit zijn/haar hoofd laat om zich te misdragen,

verzoekt de regering ervoor te zorgen dat een actief team van ‘Mystery Guests’ vooral de groep aanlooptaxi’s nauwlettend in de gaten houdt en bij wangedrag direct de taxipas van de taxichauffeur zal intrekken,

en gaat over tot de orde van de dag.

De Mos

FvdV
30 september 2009, 16:01
PVV-motie Mystery Guest in taxi's aangenomen

woensdag 30 september 2009

De motie van PVV-Kamerlid Richard de Mos voor het inzetten van Mystery Guests in taxi’s is aangenomen. Ook een andere motie van de kersverse PVV-er haalde een meerderheid. “Direct twee moties aangenomen! Eén die pleit voor Mystery Guests in taxi’s om het gedrag van chauffeurs te controleren, en één die een waterdicht systeem bepleit voor het weren van zich misdragende taxichauffeurs door betere samenwerking tussen Justitie en de Rijksdienst voor het Wegverkeer”, reageert een verheugde De Mos.