Vollständige Version anzeigen : Politieke integratie of einde van eurozone ?!
IntuitieTrainer
9 december 2010, 09:13
Gisteren bij de Dag van de Belegger geweest en daar hoor je nog eens wat:
Europa moet een stappenplan presenteren (http://www.nieuws.nl/670715).
Voor menigeen is het duidelijk dat Europa danig de weg kwijt is en dus is het mooi dat onze premier Rutte voor de eerste keer bij de Amerikaanse president Barack Obama mag komen (http://www.ed.nl/nieuws/algemeen/binnenland/9948725/Rutte-ziet-uit-naar-ontmoeting-met-Obama.ece). Oud-premier Jan Peter Balkenende viel die eer vier keer ten deel. De CDA'er bezocht George W. Bush drie keer in het Witte Huis (2003, 2004 en 2008) en Obama één keer, in 2009.
Uiteraard zal Rutte van Obama willen weten waarom de rente van de staatsobligaties in de VS zo laag staat, terwijl de geldpers overuren draait.
Ook ING-topman Jan Hommen is het een doorn in het oog dat de Europese Commissie beslissingen neemt die blijkbaar kant nog wal raken.
ING werd in 2009 door de Europese Commissie opgedragen de wereldwijde verzekeringstak af te stoten rond 2013, om daarmee in aanmerking te komen voor goedkeuring van de staatssteun die het bedrijf ontving tijdens de financiële crisis. De desinvestering is onderdeel van een grotere herstructurering opgelegd door de Europese Unie, welke ING's balans van 1,3 biljoen euro vrijwel halveert.
Het is een probleem om iets aanzienlijk onder de boekwaarde te verkopen, aldus Hommen tijdens een paneldiscussie op de door de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) georganiseerde Dag van de Belegger in Amsterdam, waarin hij verwijst naar de huidige marktomstandigheden.
ook Nout Wellink - de oud-president van De Nederlandsche Bank - vindt dat de huidige economische crisis voortkomt uit het mismanagement van overheden (http://www.nrc.nl/nieuws/2011/11/24/wellink-crisis-komt-voort-uit-mismanagement-overheden/?utm_campaign=Feed:+NrcHandelsbladVoorpagina+(nrc. nl+-+nieuws)&utm_source=feedburner&utm_medium=feed).
Beleggers zijn terughoudend en onzeker door de schuldencrisis, de afwaardering van landen door kredietbeoordelaars en de zwakke economische vooruitzichten.
Op de obligatiemarkten staan de rentes op staatsleningen van probleemlanden aanhoudend onder druk. De Italiaanse 10-jaarsrente is gestegen naar 7,35 procent, dat van Belgie naar 5,8 procent. Ook de rente voor Duitsland en Nederland stijgt licht naar respectievelijk 2,13 en 2,71 procent. De Duitse rente is nu zelfs hoger dan die van het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Dat kan erop wijzen dat investeerders beleggen in staatsschuld van die landen momenteel veiliger vinden.
Er lijkt dus een competitie op gang te zijn gekomen welk land het beste verdienmodel heeft!
Doordat politici geen samenleving willen met als fundament 'waarheiddelen' zijn kredietbeoordelaars zich genoodzaakt om de ratings van landen aan te passen dan wel daarvoor te waarschuwen.
Gevolg is dat de markt daardoor de risico's hoger inschat en de rentes op de kapitaalmarkt stijgen. Italië moet voor 6-maandsleningen maar liefst 6,5 procent rente betalen. Daarmee geeft de markt aan dat het bitter weinig vertrouwen heeft in het land, zelfs niet voor een half jaar. Een maand geleden betaalde Italië nog 3,5 procent voor schuldpapier met dezelfde looptijd.
Dinsdag moet Italië opnieuw naar de kapitaalmarkt voor 8 miljard euro.
Merkel, Sarkozy en Monti hebben afgelopen donderdag in Straatsbourg over deze situatie gepraat en de media kwam met:
Een failliet Italië zou 'het proces van de Europese integratie tot een halt brengen met onvoorspelbare gevolgen. Volgens Monti hoeft het echter niet zo ver te komen. Italië heeft recent ‘flinke vooruitgang getoond op het gebied van bezuinigingen, die zullen worden ingevoerd in combinatie met maatregelen om de groei te stimuleren,’ aldus de premier.
Sarkozy en Merkel spraken op hun beurt hun ‘volledige vertrouwen' in Monti uit.
Ook België moet maandag naar de kapitaalmarkt voor langlopende leningen en hikt aan tegen fors hogere rentelasten. België betaalt nu meer dan twee keer zoveel rente voor een staatslening als buurland Nederland. En dat voor twee vergelijkbare economieën met intensief handelsverkeer. De rente is enorm opgelopen door de aanslepende politieke problemen en de zorgen over nieuwe kapitaalinjecties voor de Dexia-bank.
het is duidelijk dat de (Nederlandse) politiek nog geen idee heeft hoe de bankensector te saneren! (http://fd.nl/economie-politiek/393880-1111/cpb-adviseert-nieuwe-variant-noodfonds?visited=true)
Het CPB pleit voor een combinatie van het garantiemodel met het bankmodel, maar dan zonder hefboomwerking. Dit alternatief heeft als voordeel dat de prikkel voor Europese leiders om goed beleid af te dwingen sterker is, en daarmee ook de commitment van probleemlanden.
Gevende landen voelen eventuele verliezen dan direct in de eigen overheidsfinanciën. Het voordeel ten opzichte van de overige varianten is dat de ECB-betrokkenheid ervoor zorgt dat het noodfonds niet blootstaat aan liquiditeitsrisico's. Maar, zo concludeert het CPB, 'deze optie ligt niet op tafel.
Wat het CPB niet weet is dat er al opties besproken worden wanneer landen of lidstaten failliet gaan.
In het geval van een bank (bv Dexia) dan gaan alle lopende rekeningen en tegoeden direct onder beheer van het noodfonds. Indien een land failliet gaat dan gaat die desbetreffende land niet uit de euro, maar worden de staatsobligaties niets meer waard en de 'Griek', 'Italiaan' of 'Belg' wordt een europeaan!
Politieke integratie ten TOP!
Oja,
Stress en angst zijn gif voor het brein!
FanatiKus
9 december 2010, 15:12
Belangrijker nog
hoe je dat kunt invoeren ...
‘Aha’, zegt God tot de Duivel, ‘nu de mens de waarheid heeft ontdekt, heb jij niets meer te doen.’
‘Integendeel’, antwoordt de Duivel, ‘ik ga hem helpen deze te organiseren.’
En toen was er religie…
Duivel: “de inflatie zorgt dat het systeem ‘Liegen om te Leven’ altijd wint”
Obama heeft ingestemd met een verlenging van de belastingverlaging voor rijke Amerikanen. Dit betekent dat de geldcreatie niet wordt gestopt.
Inflatie is de enige vorm van belasting die opgelegd kan worden zonder wetgeving.
Als ideologische zuiverheid de maatstaf voor succes is, kun je heel tevreden zijn als je die weet te behouden, maar het levert het Amerikaanse volk niets op.
Hieruit blijkt dat Obama (nog) niets weet over het systeem ‘Leven en Laten Leven’. Dit blijkt ook uit de al vrijgegeven info van Wikileaks.
Het is duidelijk dat Obama zelf is gegijzeld door het systeem ‘Liegen om te Leven’. Inmiddels creëert de FED meer dan 5000 $ per Amerikaan per jaar om het systeem te voeden. In het systeem ‘Leven en Laten Leven’ gaat de ‘gratis geldgroei’ direct naar de burger en niet naar psychosegelovige instituten. Stichting Met Elkaar gelooft wel dat de ideologische zuiverheid van ‘waarheiddelen’ de Tao naar welzijn is.
Volgens Wellink kan het tot tien jaar duren voordat het systeem ‘Leven en Laten Leven’ is ingevoerd. Wellink, die ook voorzitter is van het Bazel Comite en bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB), zei dat de verliezen van banken door de crisis ongeveer $1.500 miljard is …
Dit mag de belastingbetaler dus in 10 jaar ophoesten …
WelLink wist ook te vertellen wie de schuldige was. Niet de onverantwoordelijkheid van de financiële sector was de hoofdschuldige.
Bijna alle financiële crises in de moderne geschiedenis zijn vooral veroorzaakt door overheden
WelLink die blijkbaar niet begrijpt wat zijn functie is in het systeem ‘Liegen om te Leven’.
De mens ervaart zichzelf, zijn gedachten en gevoelens als iets wat van de rest is afgescheiden, een soort optisch bedrog van zijn bewustzijn.
De geldgroei is al tijden meer dan de inflatie en heeft ongetwijfeld te maken dat er geld moet worden gecreërd om de aandelenbeursen te voeden. Dus met ‘gratis’ geld kan het systeem ‘Liegen om te Leven’ zichzelf in stand houden en (legaal) divident vangen.
Bush maakt het zelfs nog bonter door niet de staatschuld af te lossen, maar belastingverlagingen door te voeren. Slimmer was (om de harmonie in de VS te herstellen) om meteen over te gaan op een basisinkomen, maar dit terzijde. Erger is dat door de inflatie de pensioenfondsen in de problemen komen. Er gaan al geluiden op om de premie te verhogen, langer te gaan werken en/of korten op de pensioenuitkeringen.
Het moet niet gekker worden …
Misschien kan Deetman ervoor zorgen dat de Paus de Heilige Stoel in de VN afgeeft aan SiT
In de nieuwe werkwijze moet waarheiddelen de „hoeksteen” worden, aldus Deetman. Tot nu toe kenmerkt Hulp en Recht zich door geslotenheid. Openheid moet er ook komen „over de wijze waarop bisschoppen en oversten omgaan met adviezen en uitspraken uit de klachtenprocedure.” Nu is nog onduidelijk wat kerkelijke autoriteiten met adviezen van Hulp en Recht doen. De adviezen zijn bovendien niet bindend.
Deetman heeft in totaal bijna 2.000 meldingen ontvangen over seksueel misbruik en fysieke mishandelingen door medewerkers van de katholieke kerk. Vijf meldingen stuurde de commissie, geanonimiseerd, door naar het Openbaar Ministerie.
Deetman doet zelf dus niet aan waarheiddelen met OM!
de juiste voorzitter voor het CDA!
VrijheidNu
10 december 2010, 11:21
Wie weet hoe je een samenleving kunt ontwerpen waar 'liefde, rust & harmonie' de kernwaarden zijn ...
Belangrijker nog
hoe je dat kunt invoeren ...
Het GELD=MACHT principe moet plaats maken voor WAARHEID=MACHT!
‘Amerikaanse droom’ verandert voor steeds meer burgers in een ware nachtmerrie. De ineenstorting van wat ooit ‘s werelds sterkste economie was lijkt inmiddels in een ware vrije val terecht te zijn gekomen.
Elite heeft geen antwoord op 3e SpinozaGolf (http://fp.dagelijksestandaard.nl/2010/12/plan-van-obama/)
VrijheidNu
11 december 2010, 11:07
WaarheidDelen zorgt voor ineenstorting van de virtuele economische God
Elite heeft geen antwoord op de nieuwe cultuur van waarheiddelen. (http://fp.dagelijksestandaard.nl/2010/12/plan-van-obama/)
Ruim de helft van de bestuurlijke top heeft er geen vertrouwen in dat de bestuurlijke elite een krachtig alternatief kan bieden voor de boodschap van WikiLeaks.
Het Europees verdrag – ‘regels’ voor Europese besluitvorming – is dubbelzinnig over eurolanden die elkaar financieel helpen. Merkel wil nu een permanent vangnet waaraan beleggers meebetalen. Maar zij wil juridische onzekerheid uitsluiten en het verdrag wijzigen. Omdat Duitsland economisch en politiek een sleutelrol speelt in de eurozone, stemmen andere landen daarmee in.
Merkels woordvoerder zei dat zij en de president geen gehoor geven aan herhaalde oproepen van IMF-chef Dominique Strauss-Kahn voor meer geld in het bestaande fonds. Achter de schermen praten de EU-leiders over de introductie van Europese obligaties.
IMF is de lead in de 3e SpinozaGolf kwijt!
Ofwel reddeloos verloren in het paradigmaconflict tussen het systeem 'Liegen om te Leven' en het systeem 'Leven en laten Leven'.
VrijheidNu
12 december 2010, 19:06
De burgers van de muntunie zijn degenen die het onderpand vormen voor belasting en de diensten moeten leveren om economische groei (ofwel Geldgroei, cq inflatie) te rechtvaardigen.
Dus met meer mensen (landen) krijgt de top van de EuroMuntUnie meer macht.
Volgende week komt van Rompuy bij Buitenhof en ik hoop dat we dan een slimme journalist aan het woord krijgen!
Ronald Koopmans ...
De manier waarop Polen en Tsjechië hun economieën hebben gesaneerd na de val van het communisme geeft ze wel aanspraak op meer krediet dan ze hier krijgen. Qua financiële soliditeit hebben ze beslist een betere staat van dienst dan Zuid-Europa. Waarschijnlijk zullen deze landen uiteindelijk de positie van Nederland en Duitsland versterken.
Tsjechië staat er beter voor dan welk euroland dan ook. Ik zou zeggen Griekenland en Portugal eruit, Polen en Tsjechië erbij. Goed plan van Merkel!
Oh, is dat het prijskaartje: ‘maar het 10 miljoen inwoners tellende Tsjechië voor tientallen miljarden euro’s onder financiële curatele stellen’
Dus de totale Europese schade moet met 50 worden vermenigvuldigt.
B.v. 30 miljard x 50 = 1.500 miljard euro !
Dat de lezer enig idee heeft van de monetaire verhoudingen: Voor de crisis draaide de wereldeconomie 50.000 miljard per jaar. De totale waarde van alle internationale aandelenmarkten bedroeg (ook) 50.000 miljard (die dan met 5 % groeide). De crisis halveerde op zijn dieptepunt beide bedragen.
Alle toxic derviate Credit Default Swaps (verzekering tegen faillissement kapitalisme) bij elkaar opgeteld (door Rienk Kamer maar bevestigd bij Der Spiegel) bedragen 500.000 miljard.
De Kenyaan met Geithner en De Ben Bernake hebben alleen al 3.300 miljard USD aan Quantitaive Easing, Stimulus etc in de Amerikaanse bourgeoisie gepompt.
Die 1.500 miljard van Tim is IMHO een killer (http://fp.dagelijksestandaard.nl/2010/12/merkel-wil-nog-een-trojaans-paard-de-eurozone-binnenloodsen/#more-113147) voor de Eurozone en haar Euro.
FanatiKus
14 december 2010, 16:21
Het noodfonds voor eurolanden moet worden vergroot om de financiële stabiliteit in de eurozone te waarborgen. Dat heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Jean-Claude Trichet maandagavond gezegd op een bijeenkomst met journalisten in Frankfurt.
Trichet riep de eurolanden op tot ,,maximale flexibiliteit'' ten aanzien van het Europese noodfonds. De omvang en het bereik van het fonds moeten volgens hem zo groot mogelijk worden gemaakt. De uitspraken van Trichet werden dinsdagmiddag pas vrijgegeven voor publicatie.
De regeringsleiders van de EU-landen praten donderdag en vrijdag in Brussel over de toekomst van het reddingsfonds voor eurolanden. Dat werd in het voorjaar opgericht, nadat duidelijk was geworden dat na Griekenland ook andere eurolanden in de financiële problemen konden komen. De EU-leiders zullen naar verwachting echter niet besluiten om het fonds, dat nu 750 miljard euro bedraagt, uit te breiden.
De centralebankpresident herhaalde verder zijn onvrede over de voorstellen van de Europese Commissie voor een scherper toezicht op het economisch beleid in Europa.
Wat is er wel goed ?!?!?!
VrijheidNu
16 januari 2011, 10:04
De inflatie (en daarmee de geldgroei) zorgt dat het systeem ‘Liegen om te Leven’ altijd wint.
Wie regelt dat de Paus de Heilige Stoel in de VN afgeeft aan SiT
De cables via Wikileaks hebben tot nu toe laten zien dat de Amerikaanse diplomatie overal ter wereld zeer op de hoogte blijkt van wat er in de wereld speelt en daarvan een realistisch beeld heeft (en krijgt). En dat zou over Nederland (Wilders) anders zijn? Kom kom.
De reactie van Wilders is ook typerend: zij zijn fout en bekrompen, ik niet. Hij vindt het ‘heel erg’ dat diplomaten (ook een hele foute groep) in een van de belangrijkste landen zo denken. Maar hij vraagt zich verder niet af hoe dat komt. En op DDS wordt dat ook alleen als ‘linkse indoctrinatie’ uitgelegd. Wordt hier nog serieus over de wereld nagedacht, of hoe zit dat? Geldt hier alleen nog het doodzielige Wilders-repertoire, of gaan we door met dit gemankeerde slachtofferdenken? Draagt DDS aan de verdere anti-Amerikaanse idiotisering bij, of raakt heel ‘rechts’ door de afkeer van links het zicht op de werkelijkheid kwijt?
VrijheidNu
24 juni 2011, 17:26
IMF kiest nu ook voor politieke integratie!
Republikeinen en Democraten VS zitten nog in paradigma-conflict!
FanatiKus
25 juni 2011, 13:37
Republikeinen en Democraten VS zitten nog in paradigma-conflict!
Egypte distancieert zich van IMF
Egypte heeft een aanvraag voor een lening van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank ingetrokken. Dit heeft minister Samir Radwan van Financiën vandaag bekendgemaakt.
Volgens Radwan is de lening niet meer nodig, nadat het oliestaatje Qatar 350 miljoen euro heeft geschonken.
De overgangsregering van Egypte presenteerde eerder deze maand een begroting die voorzag in hogere uitgaven om de armoede in het land te bestrijden. Het IMF was positief over de regeringsplannen om de economie te stimuleren en de werkgelegenheid te bevorderen en zegde een lening toe van 2,1 miljard euro.
Radwan ziet daarvan af onder druk van de publieke opinie. Het IMF verbindt aan de lening de voorwaarde dat het tekort van de overheid binnen de perken moet blijven.
Of is er ook nog iets anders aan de hand ?!?!
VrijheidNu
15 augustus 2011, 12:38
Of is er ook nog iets anders aan de hand ?!?!
Van de grondstoffen is alleen GOUD nog aan het stijgen ...
Gerucht gaat dat de KuukjA's alleen kan worden geruild voor goud!
FanatiKus
16 augustus 2011, 10:05
Van de grondstoffen is alleen GOUD nog aan het stijgen ...
Gerucht gaat dat de KuukjA's alleen kan worden geruild voor goud!
PvdA steunt groter hulppakket Griekenland wellicht ook (http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Politiek/312729/PvdA-steunt-groter-hulppakket-Griekenland-wellicht-ook.htm?rss=true)
Mark Rutte en Jan Kees de Jager lijken nog steeds geen idee te hebben over de extra miljardenrisico’s waarmee Nederland drie weken geleden in Brussel werd opgescheept.
Over twee weken stemt de Kamer over het totale hulppakket voor Griekenland. Als de PvdA de regering steunt, is er een meerderheid. Gedoogpartner PVV is fel tegen financiële hulp aan Griekenland.
Plasterk wil wel dat premier Mark Rutte (VVD) en De Jager dinsdag tijdens een debat uitgebreid uitleggen hoe een verkeerde voorstelling van zaken kon worden gegeven over de hoogte van het bedrag dat Griekenland de komende jaren krijgt.
Dit om de consequenties van het zeer geheime project "de 3e SpinozaGolf" te maskeren!
VrijheidNu
24 november 2011, 12:03
Dit om de consequenties van het zeer geheime project "de 3e SpinozaGolf" te maskeren!
Frans Timmermans naar Raad van Europa!
Santander had de beste #voorkennis
Niet opsplitsen, maar ... (#SiT - geheim)
Opsplitsen systeembank is niet aan te raden.
Precies, beter is om het failliet te laten gaan!
Immers de dag na het publiekelijke verhoor worden ze ingewijd in de Fortuynlijke Beginselen.
ook heeft de commissie tijdens de besloten voorgesprekken al gesproken 'met zeer relevante buitenlanders'.
vandaag zorgt Monti ervoor dat MerKozy weer een level hoger komen in de 3e SpinozaGolf.
EU eis om ABN-dochter HBU te verkopen "pijnlijke ingreep", zegt Enthoven.
We moesten ABN Amro NL al afsplisten en dan ook nog eens HBU
Schmittmann twijfelde of hij wilde blijven bij ABN Amro.
Áls hij zou blijven wilde hij voorzitter RvB worden. Werd Zalm, dus vertrok hij
Voorzitter zit flink te vissen naar instructies die Enthoven van ministerie of DNB heeft gehad om ....
FanatiKus
24 november 2011, 12:30
Precies, beter is om het failliet te laten gaan!
Vandaag zorgt Monti ervoor dat MerKozy weer een level hoger komen in de 3e SpinozaGolf.
Liegen om te Leven in relatie met GELD=MACHT-principe (http://www.breakingviews.com/europes-great-bank-balance-sheet-fiddle/1615635.article) is toch al lang bekend!
The problem is that they only have an incentive to do so if it gives them a better capital ratio.
And even if these tactics are legitimate banks may be shooting themselves in the foot. The whole point of boosting capital ratios is to restore the market’s confidence in European banks. If investors think the system is being gamed, they will remain wary.
VrijheidNu
13 december 2011, 17:18
Liegen om te Leven in relatie met GELD=MACHT-principe[/url] is toch al lang bekend!
JankendeArend begint pas op 9 December 2011 te dagen dat iets fundamenteel mis is! (http://arendjanboekestijn.nl/20111209-mijn-dagelijkse-euroblog-9-december-2011-wij-worden-gegijzeld-door-de-banken#more-1628)
Vandaag werd duidelijk dat de banken niet gaan meebetalen aan de crisis.
De conclusie kan geen andere zijn dat wij allen door de banken gegijzeld worden
Deze crisis is ontstaan door de scheiding tussen de democratie en het GELD=SCHULD-principe!
Banken wilden maar al te graag genieten van de hoge obligatierente in de Zuidelijke lidstaten. Natuurlijk, regeringen die schulden maken zijn de hoofdschuldige, maar banken die weten dat zij hoge risico’s kunnen nemen omdat de belastingbetaler opdraait voor de kosten is gewoon een fout in het systeem. Wij moeten op Europees niveau het too big to fail probleem oplossen. Men lijkt dat van plan maar ik vrees dat het niet lukt.
Dat komt omdat deze historicus niet is ingewijd in het DAB-systeem!
IntuitieTrainer
17 april 2012, 13:41
Gerucht gaat dat de KuukjA's alleen kan worden geruild voor goud!
Dat zal het #catshuis ook wel willen weten!!?!?!?
Oppositie gaat Rutte weer wat plagen in vragenuur.
Waarom duurt het zo lang? En, is Wilders niet veel te onaardig voor Turkse president?
Welnee, de koningin is weer relevant en mag bemiddelen!
Catshuis breekt pas het stilzwijgen als duidelijk wordt hoeveel het IMF wil investeren in de BV (http://www.rtl.nl/components/financien/rtlz/nieuws/2012/16/japan_60-miljard-dollar-extra-naar-imf.xml) van Wilders!
PVV dreigt nog steeds met eigen munt (http://www.forum-voor-de-vrijheid.nl/showthread.php?t=24006), terwijl Rutte wil dat de logica van de '1' wordt gekoppeld aan de euro!
Weet Gates al welke beslissing is genomen?!
Het lijkt alsof Nederland op een keerpunt staat in de benadering van de internationale uitdagingen van armoede en ongelijkheid', aldus Tutu. 'Nederland wekt wereldwijd verwondering en dreigt zijn positie als inspirerend gidsland kwijt te raken als het verder kort op ontwikkelingssamenwerking.
'Je oogst wat je zaait'
Lijkt wel een dreigement aan Nederlandse politici omdat ze de wiskundige definitie van de absolute waarheid geheim houden!
Blijft het Catshuisoverleg tussen VVD, CDA en gedoogpartner PVV nog geheimer dan staatsgeheim!
Volgens peilingen kunnen bezuinigingen op ontwikkelingshulp op steun van de bevolking rekenen.
VrijheidNu
17 april 2012, 18:09
guusja@hotmail.com[/email] dan ..."]
Lijkt wel een dreigement aan Nederlandse politici omdat ze de wiskundige definitie van de absolute waarheid geheim houden!
IMF heeft geen ID hoe kennis van de logica van de '1' de evolutie gaat beïnvloeden! (http://www.ad.nl/ad/nl/5597/Economie/article/detail/3242077/2012/04/17/Positievere-verwachtingen-IMF-voor-eurozone-
en-VS.dhtml?utm_source=RSSReader&utm_medium=RSS)
De Europese Centrale Bank heeft vorige week voor 2,24 miljard euro 'crisispapier' van wankele overheden gekocht. Dat is minder dan twee weken geleden. Economen gaan er van uit dat de ECB minder zelf de handen vuil moet maken met die controversiële inkopen. Banken nemen die job gedeeltelijk over, door de onbeperkte en bijna gratis ECB-steun op drie jaar deels bij hun armlastige overheden te parkeren.
Voor een gecontroleerde paradigmawisseling moet binnen drie jaar een meerderheid van de parlementleden (liever nog een meerderheid van de bevolking) het systeem 'Leven en Laten Leven' democratisch goedkeuren ...
... op de uitspraken van de Franse presidentskandidaten over de rol van de Europese Centrale Bank bij de groeistimulus.
Frankrijk vindt al een hele tijd dat Frankfurt te eng focust op prijsstabiliteit en meer zou moeten doen om de groei te stimuleren. Duitsland vindt dan weer dat de ECB vooral moet waken over de prijsstabiliteit, zeker nu er in meer dan twee jaar eurocrisis al meer dan voldoende Duitse taboes gesneuveld zijn.
Maar Sarkozy gaat met de oproep voorbij aan het feit dat terwijl de politiek voorlopig niet verder is geraakt dan een slap begrotingspact om de muntunie te cementeren, GuusjA het DAB-systeem aan het promoten is.
Zelfs de ECB moest de banken te hulp snellen met meer dan 1.000 miljard goedkope langetermijnkredieten. Met die kredieten behoedt Frankfurt niet alleen de Spaanse financiële sector voor een collectief bankroet, de centraal bankiers steunen 'via de achterdeur' zo ook de wankele overheden.
Het is duidelijk dat de ID'en van GuusjA een brug kan slaan tussen Sarkozy en Merkel.
De facto waren Sarkozy en Merkel het eens om het oneens te zijn over de rol van de ECB en de eurozone niet verder te ondergraven met publieke ruzies terzake.
De diepe overtuiging van de Duitse regering is dat de ECB haar mandaat moet kunnen uitoefenen op een manier die volledig onafhankelijk is van de politiek. En die overtuiging is bekend in Parijs.
Op zich een slimme zet zolang politici het GELD=H00P-paradigma (http://www.forum-voor-de-vrijheid.nl/showthread.php?t=27378) nog niet eigen hebben gemaakt!
Door de relatie tussen de geldschepping en een cultuur van waarheiddelen veel meer te beklemtonen, en de rol van de Europese Centrale Bank in die richting te heroriënteren.
Sarkozy vindt het onzin het begrotingspact te heronderhandelen, maar wil wel een 'dialoog' met de ECB aangaan.
Catshuis blijft het debat volgen en zwijgt totdat het stof is nedergedaald!
Het gaat niet om partij kiezen.
Het gaat om kiezen voor de toekomst.
Waar willen wij als europese burger naartoe ...
Komende zondag 22 april, zijn Sarkozy en Hollande de frontrunners bij de eerste ronde van de presidentsverkiezingen. Voor de eerste ronde geven het gros van de peilingen Sarkozy nipt favoriet, maar voor de beslissende tweede ronde op 6 mei is Hollande duidelijk favoriet.
============
Het zal dan ook nog wel even duren voordat Rutte I zijn kaarten op tafel legt!
FanatiKus
26 april 2012, 15:13
Bankenbelasting is uitgesteld in afwachting van ...
vBulletin® v3.6.8, Copyright ©2000-2012, Jelsoft Enterprises Ltd.