PDA

Vollständige Version anzeigen : Almelo pakt allochtone dwarsligger stevig aan (?)


admin
3 februari 2007, 16:14
ALMELO - Ze hangen rond in het centrum, waardoor het winkelend publiek de winkels niet meer in durft. En ze verzieken het sportbuurtwerk. De gemeente wil allochtone jongeren weer op de rails krijgen met het project ‘Aanval op de uitval’. De provincie stelt ruim twee ton beschikbaar.
De problemen met een deel van de Almelose allochtone jongeren zijn niet van de lucht. Zo is de overlast in het centrum onlangs weer toegenomen. Anderhalf jaar geleden kwamen de voornamelijk Turkse jongelui ook al in het nieuws, omdat ze op verschillende plekken rondhingen. In het centrum vond het winkelend publiek de samenscholende jongelui dermate bedreigend, dat ze de winkels vaak niet in durfden, zo staat in een gemeentelijke nota te lezen. Ook in de wijken Schelfhorst, Windmolenbroek, Aalderinkshoek en Ossenkoppelerhoek was overlast van jongelui van buitenlandse komaf.
Er kwam vervolgens een inmiddels afgerond project, Criem, dat hielp, maar volgens de gemeente speelt hetzelfde probleem nu weer. ‘Met name op koopavonden creëert een relatief kleine groep van Turkse afkomst een zodanig beangstigende sfeer dat dit anderen belet om winkels binnen te gaan’, schrijft de gemeente.
Politie en stadswachten houden de groep in de gaten, maar de gemeente wil het probleem beter aanpakken met het ontwikkelen van activiteiten. Door een zinvolle vrijetijdsbesteding, worden de jongeren niet alleen letterlijk van de straat gehouden. Ook moet hun mentaliteit veranderen. Dat gebeurt met informatie- en discussiebijeenkomsten over bijvoorbeeld eerwraak, loverboys, beroepskeuze en opvoeding.
Niet alleen de jongeren, maar ook hun ouders worden daarbij betrokken. Hun betrokkenheid moet volgens de gemeente worden vergroot. Een intermediair moet daartoe contacten leggenHoofddoel van het project is overigens het bevorderen van begrip en integratie tussen allochtone en autochtone jongeren.
Verzieken
Ook op het sportveld zorgen allochtonen voor overlast. Volgens de gemeente ‘verziekt’ een kleine groep jongeren het sportbuurtwerk voor alle jongeren. De amokmakers mogen daarom niet meer met de activiteiten meedoen, maar daarmee is het probleem de wereld niet uit.
Almelo wil daarom een sportjongerenwerker aanstellen, die de jongeren weer bij de sport moet betrekken. Met het geld voor ‘Aanval op de uitval’ kan hij meer uren aan de slag. De gemeente kiest bewust voor een sportjongerenwerker, omdat sporten de belangstelling van veel jongeren heeft.
Behalve op hangjongeren en sportieve jongeren richt het project zich ook op het voorkomen van eerwraak. Daarvoor heeft Almelo inmiddels meerdere programma’s opgezet.
De gemeente krijgt van de provincie Overijssel een bijdrage van 228.700 euro, zo hebben Gedeputeerde Staten onlangs besloten. Nu het geld er is, wil Almelo zo snel mogelijk beginnen met het project voor jongeren van zestien tot 23 jaar. Binnen een paar maanden moeten de ambtelijke ideeën uitgewerkt zijn door de gemeente, de politie en wijkwelzijnsclubs.

hirihiri123
3 februari 2007, 19:40
De mentaliteit van die ratten KUN je niet veranderen.
De ouders van die ratten spreken nauwelijks Nederlands, dus onzinnig om deze er bij te betrekken.

Als er al wat voor die ratten georganiseerd wordt, willen ze er niet aan mee doen. Ze verzieken het voor Jan en alleman in Nederland.

En er is al zoveel geld ingestoken om die ratten van de straat af te krijgen, en nu weer een pot met geld ?

Het enige wat zou kunnen helpen een van die ratten, inclusief de hele inteeltgedrochten, neven en nichten, oma en overgroot oma's en opa's , een enkeltje Thuisland geven.

Dit soort is niet bekend met vrijheden, dus lekker terug naar de holen waar de grootouders ooit uitgekropen zijn, kunnen ze gelijk lappen voor de ingang van het hol hangen......................:o en ook het afval wat ze dan hebben in een apart hol "verstoppen "


Te zot voor woorden!!!!om hier weer geld voor uit te trekken.

admin
3 februari 2007, 20:46
2 tonnetjes voor de allochtoonse dwarsligger + 8 tonnetjes Boksen tegen radicalisering. http://www.forum-voor-de-vrijheid.nl/showthread.php?t=313

Je moet als 0031 bi-cultureel even heel hard je best doen met terreur maar dan komt het geld vanzelf.

Even 1 miljoen verdient maar aangezien dat in 0031 beter kan wachten we nog even met felicitaties.