PDA

Vollständige Version anzeigen : Dreigende problemen ouderenzorg


admin
21 juli 2007, 22:48
vrijdag 20 juli 2007


De zomerperiode leidt mogelijk tot problemen bij de huishoudelijke verzorging van ouderen en hulpbehoevenden. Dat schrijft staatssecretaris van Volksgezondheid Jet Bussemaker (PvdA) vandaag in antwoord op Kamervragen.
PVV-kamerlid Fleur Agema trok bij de staatssecretaris aan de bel, omdat zij vreesde dat de uittocht van Nederlanders naar de zon zou leiden tot een tekort aan vakantiekrachten 'waardoor ouderen en hulpbehoevenden aan hun lot dreigen te worden overgelaten'.
Bussemaker erkent dat zorginstellingen in zomerperiodes last kunnen hebben van een 'krappe personeelsplanning'. Ernstige problemen zijn de staatssecretaris tot nu toe niet bekend. Een deel van het probleem wordt veroorzaakt door de aantrekkende economie, schrijft de staatssecretaris. 'In perioden van economische groei is de concurrentie op de arbeidsmarkt voor de zorginstellingen groot.'
Bussemaker werkt samen met minister van Volksgezondheid Ab Klink (CDA) aan een plan voor de arbeidsmarkt in de zorg op de lange termijn. De verantwoordelijkheid voor het tijdig werven van personeel ligt echter bij de zorginstellingen, stelt zij.
Deze week werd bekend dat duizenden werknemers in de thuiszorg worden ontslagen. De ontslagen zijn een gevolg van de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) die in januari werd ingevoerd. Gemeenten mogen zelf zorg inkopen bij verschillende aanbieders. Hierdoor is een concurrentiestrijd ontstaan. Om beter te kunnen concurreren, willen de zorgbedrijven minder personeelskosten maken. Daardoor verdwijnen er banen

von slarotimov
22 juli 2007, 09:43
Tja het geld voor het pardon moet ergens vandaan komen, en ouderen kunnen niet staken.
Je pakt gewoon de machtelozen in de samenleving aan, erg sociaal..
Evert Vermeer, een voorman van de PVDA toen het nog een goede partij was had het over verzieningen van de wieg tot het graf, nu ze willen het liefste de ouderen sneller in het graf hebben, er komt nog een tijd dat de pil van drion uitgereikt gaat worden aan de blanke Nederlander van 65 jaar.