PDA

Vollständige Version anzeigen : 'Achterstandswijken niet beter af met hogere inkomens'


admin
22 februari 2007, 18:10
do 22 feb 2007

UTRECHT - Mensen met hogere inkomens in achterstandswijken laten wonen is geen garantie voor een verbetering van de sociale samenhang in de wijk en het sociaal kapitaal van de bewoners van de wijk. Dat blijkt uit onderzoek van sociaal-geograaf Geert Neefs in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Onderzoeksbureau Labyrinth en de Universiteit Utrecht brachten de resultaten donderdag naar buiten.

Neefs constateerde in een kleine driehonderd gesprekken met bewoners van Kanaleneiland onder meer dat hoger opgeleiden minder vertrouwen hebben in hun buurt dan lager opgeleiden. De vrienden en familie van hoger opgeleiden wonen ook minder vaak in de buurt. Tevens bleek dat mensen met een hoger inkomen minder sociale interactie hebben met mensen met een andere etniciteit.

Verschillende steden proberen problemen in achterstandswijken op te lossen door zoveel mogelijk hoog opgeleide mensen met een hoog inkomen daar te laten wonen. De diversiteit zou de wijk een betere positie moeten geven.
Volgens Neefs zijn de resultaten uit Kanaleneiland ook toepasbaar op andere 'slechte' wijken en is het door veel steden ingezette beleid dus niet effectief.

hirihiri123
22 februari 2007, 19:45
Waarom moet er toch altijd een onderzoek naar "iets " gedaan worden ? Voor wie ?met of zonder soepsiedie?

In Den Haag "geloven "ze ons niet, en ALS ze ons "geloven "is het al te laat...........

mozabel
25 februari 2007, 07:13
Het verband tussen een hoog inkomen en dan per definitie sociaal zijn heb ik nooit kunnen bevatten.