PDA

Vollständige Version anzeigen : Landelijk systeem fietsendiefstal


Johnnie
27 januari 2008, 11:16
Het duurde tien jaar, maar vanaf maandag zijn alle politiekorpsen in Nederland aangesloten op een fietsregistratiesysteem. Het systeem moet een belangrijk middel worden in de strijd tegen fietsendiefstal. Minister van Binnenlandse zaken Guusje ter Horst geeft vandaag het startsein voor het RDW-register, dat op dit moment al gegevens bevat van circa 5 miljoen fietsen.



Agenten kunnen vanaf maandag bij controles eenvoudig nagaan of een fiets als gestolen geregistreerd staat. Particulieren en rijwielhandelaren krijgen ook inzage in het systeem. Nederland telt ongeveer 18 miljoen fietsen. Jaarlijks worden 750.000 van deze tweewielers gestolen door zwervers en andere criminelen.

http://www.nieuwnieuws.nl/archives/binnenland/2008/01/landelijk_systeem_fietsendiefs.html

Was ook een van de speerpunten van het kabinet na 100 dagen touren in dit landje.at your service

Kabinet wil 100.000 minder fietsendiefstallen
donderdag 14 juni 2007 16:00

Het kabinet heeft vandaag een volgens de oppositie teleurstellend beleidsprogramma gepresenteerd. Een van de weinige concrete nieuwe maatregelen is dat het aantal fietsendiefstallen omlaag moet van 750.000 naar 650.000 per jaar
http://www.elsevier.nl/nieuws/politiek/artikel/asp/artnr/156787/index.html

Nostra
25 februari 2008, 13:05
De grootste fietsendief is de politie zelf.
Deze plukken een fout geparkeerde fiets van de straat en de eigenaar denkt dat die gestolen is door criminelen en geeft dat niet aan omdat het alleen rompslomp geeft. Totdat je er achter komt dat je fiets door de politie gestolen is maar wie denk daar nu aan? Evenzo hoe wil je fietsen diefstal verminderen als er geen straf op staat. Pik een fiets en er gebeurt je niks als ze je pakken.