PDA

Vollständige Version anzeigen : Scooterbrigade plukt hangjongeren van straat


hirihiri123
8 maart 2007, 07:36
Binnenland

wo 7 mrt 2007, 16:29
Scooterbrigade plukt hangjongeren van straat
AMSTERDAM - Een 'scooterbrigade' in het Amsterdamse stadsdeel Bos en Lommer gaat hangjongeren binnenkort van straat plukken en naar een activiteitencentrum brengen. Burgemeester Job Cohen van Amsterdam reikt vrijdag de sleutel van de eerste scooter uit. De brigade bestaat uit gecoachte jongeren die andere jongens gaan mobiliseren en motiveren.

Het is een initiatief van de jongerenstichting Connect Initiatieven en de hulporganisatie Karam. „De jongeren rijden op een scooter in een buurt waar veel overlast is”, aldus Said Bensallam van de stichting Karam woensdag.

„Als ze jongens op straat zien die zich vervelen en of lopen te klieren, nemen ze die mee achterop de scooter.” In een activiteitencentrum kunnen ze biljarten, dvd's kijken of computerspelletjes spelen, maar ook praten met hulpverleners over bijvoorbeeld stages of het aflossen van schulden.

Binnen een paar weken moet de brigade vijf scooters tot zijn beschikking hebben. De stichting heeft al dertig jongeren gecoacht, die weten hoe ze andere jongeren moeten aanspreken en begeleiden. Zij kunnen hangjongeren zelf ook gaan coachen en hun vragen toe te treden tot de scooterbrigade.

„Op die manier laten we jongeren zien dat ze het heft in eigen handen kunnen nemen en zelf de buurt leefbaarder kunnen maken”, aldus Bensallam. Met zijn stichting wil Bensallam, begin dit jaar verkozen tot Amsterdammer van het Jaar, werken aan een positief zelfbeeld bij de jeugd en een betere relatie tussen de jongeren met de ouders en bewoners.

http://www.telegraaf.nl/binnenland/5...an_straat.html

En natuurlijk is hier wel weer een potje voor...........
Mag lijen dat de "scooterbrigade "richting een stroomhuisje rijdt........
En onze oudjes kunnen GEEN rollator of scootmobiel meer krijgen.....................Schande Schande !!!!!!!!!!

admin
8 maart 2007, 12:23
„Als ze jongens op straat zien die zich vervelen en of lopen te klieren, nemen ze die mee achterop de scooter.” In een activiteitencentrum kunnen ze biljarten, dvd's kijken of computerspelletjes spelen, maar ook praten met hulpverleners over bijvoorbeeld stages of het aflossen van schulden


Tuurlijk de middeninkomens betalen het wel weer

First Knight!
8 maart 2007, 12:27
Goeie kans dat de brigade door die lui van hun scooter gemept worden en de scooter gepikt. Ik wacht op de eerste berichten.