Vollständige Version anzeigen : Het kabinet moet aftreden
hirihiri123
5 april 2008, 15:41
Het kabinet moet aftreden. Aan de lopende band blijkt hoe dit kabinet in alle opzichten faalt, tekortschiet, liegt, bedriegt en het nederlandse volk zwaar benadeelt. De lasten worden alsmaar hoger, de vrijheid aan de lopende band aangetast, Nederland staat in ieder buitenland voor paal door de recente gebeurtenissen rond Fitna, waarbij nog eens zo klaar als een klontje is dat het kabinet linksom, dan wel rechtsom staat te liegen. Er past maar één conclusie, weg ermee.
Teken mee op: http://www.axci.nl/axci/index.php?ln=ned&show=petitie&id=1248 en stuur de link door ........
Mee eens ? Teken dan...............................at your service at your service
admin
3 september 2008, 01:45
Kiezer wil kabinet maar niet belonen
Start parlementaire jaar
Lex Oomkes
Het vierde kabinet-Balkenende heeft bijna alle maatregelen uit zijn regeerakkoord uitgewerkt. Daarmee ligt het mooi op schema. Maar die noeste arbeid wordt niet beloond. De onvrede onder kiezers beheerst het komende parlementaire jaar.
Politiek Den Haag begint vandaag aan een jaar waarin de opiniepeilingen het politieke klimaat zullen overheersen. Met de grootste opiniepeiling aan het einde van het seizoen: de verkiezingen voor het Europees Parlement in juni.
Zelden was een coalitie minder geliefd bij de Nederlandse kiezer dan het huidige verstandshuwelijk tussen CDA, PvdA en ChristenUnie. Politici van de drie partijen kunnen om het hardst roepen dat het kabinet op koers ligt en hard bezig is de voor Nederland noodzakelijke maatregelen te nemen, onder de kiezers wil het maar geen weerklank vinden.
De exacte cijfers van al die opiniepeilingen zeggen bijzonder weinig, maar de voor de politiek zo belangrijke draagvlak en klimaat worden er treffend door getypeerd: verantwoordelijkheid nemen wordt electoraal afgestraft, langs de zijlijn staan is juist profijtelijk.
Maurice de Hond meldde vlak voor de zomer dat 60 procent van de Nederlanders hoopt op de spoedige val van het kabinet. De PvdA (nu 33 zetels) zou bij verkiezingen terugvallen op een, historisch gezien verbijsterend, aantal van vijftien Kamerzetels. Maar ook het CDA (nu 41 zetels) begint de gevolgen van de impopulariteit van het kabinet te ervaren. Volgens De Hond zou de grootste coalitiepartij nu uitkomen op 33 zetels.
Vlak voor het weekeinde bevestigde opiniepeiler NSS dat beeld, zij het dat de cijfers inmiddels iets minder dramatisch zijn: 37 zetels voor het CDA en 24 voor de PvdA.
Wellicht van grotere betekenis is de verwachting van de Nederlander over zijn persoonlijke welvaart: driekwart van de Nederlanders, aldus NSS, verwacht dit najaar grote financiële tegenvallers. Een iets kleiner aantal gaat ervan uit dat het kabinet in ieder geval niet met maatregelen komt om tegenvallers op te vangen.
Tegelijkertijd viel de afgelopen weken op hoe soepel de ploeg van premier Balkenende een akkoord sloot over de begroting voor 2009. Een begroting die volgens minister van financiën Wouter Bos bijdraagt aan koopkrachtbehoud voor iedereen en een behoorlijke plus kent voor de middeninkomens.
Kiezers mogen dan angstig naar de nabije toekomst kijken, de afgelopen paar jaar was de ontwikkeling van de koopkracht bepaald niet het grootste probleem waarmee Nederland worstelde. Zowel in 2006 als in 2007, zo meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren, steeg de gemiddelde koopkracht met enkele procenten.
Dat er een groeiende kloof bestaat tussen kabinetsbeleid en maatschappelijke perceptie van dat beleid moge een open deur zijn, het gegeven gaat de politiek meer en meer beheersen.
Dat blijkt bijvoorbeeld uit de veranderde opstelling van het CDA. De christen-democraten zijn de coalitie met de PvdA ingestapt, gedwongen door de kiezer en bij het gebrek aan alternatieven. In de eerste anderhalf jaar van de coalitie, viel in CDA-kring nog wel te horen dat de partij nieuwe verkiezingen (door een kabinetscrisis) niet zou vrezen. Maar dat geluid verstomt, nu ook deze partij begint te lijden onder de geringe populariteit van de coalitie.
Het opinieklimaat zorgt er meer en meer voor dat de drie coalitiepartijen zich aan elkaar vastklampen in de hoop dat de storm overwaait en de kiezer uiteindelijk door het zegenrijke beleid tot inkeer komt. Pas als de huidige negatieve trend wordt bevestigd door een rampzalige uitslag van de verkiezingen, in juni voor het Europees Parlement, zou de druk op de coalitie te groot kunnen worden.
In de tussentijd hopen de drie partijen dat de tijd in hun voordeel werkt. Geert Wilders is in de peilingen – wellicht bij gebrek aan onderwerpen waarmee hij het nieuwe seizoen en de politieke discussie kan overheersen – wat aan het wegzakken. Zijn grote concurrente op de rechtervleugel, Rita Verdonk, blijft onveranderd populair, maar de vraag is hoe lang zij dat nog kan volhouden zonder een enkel wapenfeit op het politieke toneel
Trouw
vBulletin® v3.6.8, Copyright ©2000-2012, Jelsoft Enterprises Ltd.